پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

این پایگاه در حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد و از طریق نشر حقایق، نقد منصفانه و تحلیل های علمی ، روحیه حسابدهى و مسئولیت پذیری را تعقیب می نماید

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

این پایگاه در حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد و از طریق نشر حقایق، نقد منصفانه و تحلیل های علمی ، روحیه حسابدهى و مسئولیت پذیری را تعقیب می نماید

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

علی(ع) فرمود:« وَ اللهِ مَا یَنْتَفِعُ‏ بِهَذَا أُمَرَاؤُکُمْ وَ إِنَّکُمْ لَتَشُقُّونَ عَلَى أَنْفُسِکُمْ فِی دُنْیَاکُمْ وَ تَشْقَوْنَ بِهِ فِی أُخْرَاکُمْ:
به خدا سوگند امیران شما از این کار (تملق و چاپلوسی) سودی نمی‌برند. شما خود را در دنیا به رنج و زحمت می‌اندازید و در آخرت به این کار، شقی و بدبخت می‌شوید». (نهج البلاغه صبحی صالح، حکمت 37)
پیامبر اکرم(ص) فرمود: َ احْثُوا فِی وُجُوهِ الْمَدَّاحِینَ التُّرَاب‏: بر روی‌ چـاپلوسان سـتایشگر خاک‌ بپاشید‌! (نهج‌ البلاغه ابن ابی الحدید ج 17 ص 45 )

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

معرفی اجمالی علما و شخصیت های دایکندی

اسلاید شو

--------------------
moisrex ------------------

اسلاید شو

معرفي سناتوران ولایت دایکندی

اسلاید شو

اسلاید شو

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی از طریق نقد منصفانه و تحلیل های علمی خود روحیه حسابدهى و شفافیت را در حکومت محلی تعقیب می نماید*** این پایگاه تا حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری درولایت دایکندی می باشد *** این پایگاه در جهت اداره سالم ومدیریت أثربخش در در ولایت دایکندی می کوشد*** با آخرین گزارشات و تحلیل های خبری ولایت دایکندی با ما باشید** منتظر تماس و ارتباط علمی و فرهنگی شما می باشیم*** راه ارتباطی ما:adalat115@gmal.com

ابزار ساخت متن های متحرک

معرفی اعضای شورای ولایتی ولایت دایکندی

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

آخرین نظرات

سوانح اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی

نخبگان و محصلین ولایت دایکندی | چهارشنبه, ۳ آذر ۱۳۹۵، ۰۸:۳۳ ق.ظ

7تن به کمیسیون مستقل انتخابات و ۵ تن به کمیسیون شکایات انتخاباتی بحیث کمیشنران جدید برگزیده شدهاند...


بر اساس فرمان رئیس جمهور نجیب‌الله احمدزی، عبدالقدیر قریشی، ملیحه حسن، وسیمه بادغیسی برای ۵ سال و رفیع‌الله بیدار، گلا جان عبدالبدیع و معاذ الله دولتی برای ۳ سال به کمیسیون مستقل انتخابات تعیین شدند.

• نجیب الله احمدزی از ولایت پکتیا و از قوم پشتون است. او چهل سال سن دارد و کارشناسی ارشد در اداره تجارت از هند به دست آورده است. احمدزی در دفتر ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در پکتیا کار کرده است.

• عبدالقدیر قریشی فرزند عبدالواسع دیگر عضو جدید کمیسیون انتخابات است. آقای قریشی از قوم ازبک است. او ماستری علوم سیاسی از دانشگاه خاتم‌النبین دارد. وی در پست‌های دولتی در ولایت‌های کابل و بلخ ایفای وظیفه کرده است.

• ملیحه حسن بنت غلام حسن از کابل و از قوم هزاره است. وی ۴۴ سال سن دارد و ماستری اش را از امریکا به دست آورده است. خانم حسن در دانشکده حقوق و علوم سیاسی به حیث استاد ایفای وظیفه می‌کند. او همچنان سال‌هاست به حیث کمیشنر در کمیسیون اصلاحات اداری کار می‌کند. وی تجربه کار در دفاتر مختلف سازمان ملل را نیز در کارنامه دارد.

• وسیمه باذغیسی ساکن اصلی ولایت بادغیس و از قوم تاجیک است. خانم وسیمه ۳۵ ساله است. او در رشته حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه واشنگتن امریکا سند ماستری دارد.

• گلاجان عبدالبدیع فرزند محمد یوسف، پشتون و اهل کابل است. آقای عبدالبدیع در دانشکده شریعات کابل و دانشگاه های خصوصی دیگر تدریس می‌کند. او همچنان مشاور چندین بانک در کشور است.

• معاذالله دولتی اهل ولایت غور و از قوم ایماق است. آقای دولتی کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی از دانشگاه فردوسی مشهد دارد. او در سفارت افغانستان در کوریا و مشهد کار کرده است.

اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی

غلام دستگیر هدایت، عبدالبصیر فایز، غلام رضا روحانی برای ۵ سال و حمیرا حقمل و عبدالعزیز آریایی برای ۳ سال به کمیسیون شکایات انتخاباتی بحیث کمیشنران جدید انتخاب شدند.

• عبدالبصیر فایز اهل بدخشان و از قوم تاجیک است. درجه تحصیل آقای فایز ماستری است. وی ۴۴ سال سن دارد و فعلا به حیث مشاور حقوقی اداره تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان کار می‌کند. وی تجربه کار در نهادهای قضایی کشور را در کارنامه دارد.

 

• غلام‌رضا روحانی فرزند عبدالرزاق از ولایت غزنی و از قوم هزاره است. وی ۴۷ سال سن دارد. وی در دانشگاه های خصوصی تدریس می‌کند و در کنار آن، مشاور کمیسیون حقوق بشر افغانستان است.

• حمیرا حقمل بنت حاجی نصرالله خان اهل کابل و پشتون است. وی ۴۸ سال سن دارد. خانم حقمل هم‌اکنون عضویت شورای عالی صلح میدان وردک را دارد. او همچنان در دانشگاه‌های خصوصی به تدریس می‌پردازد.

• عبدالعزیز آریایی فرزند سلطان محمد و ازبک است. آقای آریایی ۳۸ ساله است و تا مقطع ماستری تحصیل کرده است.

• غلام‌دستگیر هدایت فرزند محمد علم خان از میدان وردک و پشتون است. وی از دانشگاه خاتم‌النبیین در رشته حقوق ماستری دارد. آقای دستگیر تجربه کار در بخش‌های مهم دادستانی را در کارنامه دارد. او هم‌اکنون رئیس دادستانی استیناف جرایم ضد امنیت عامه در اداره دادستانی است.

  • نخبگان و محصلین ولایت دایکندی

اخبار افغانستان و جهان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
این پایگاه: از طریق نقد منصفانه و تحلیل های علمی، روحیه حسابدهى و شفافیت را در حکومت محلی ولایت دایکندی تعقیب می نماید*** این پایگاه: تا حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد *** این پایگاه: در جهت اداره سالم ومدیریت أثربخش در ولایت دایکندی می کوشد*** با آخرین گزارشات و تحلیل های خبری از ولایت دایکندی با ما باشید*** این پایگاه: پذیرای مقالات وتحلیل های خبری شما برای نشر در اینجا می باشد*** این پایگاه: پیشنهادات شما را در مورد عرضه خدمات بهتر خود به دیده قدر مینگرد.*** اطلاع رسانی شما، این سایت را به دیگران موجب امتنان و خرسندی است*** منتظر تماس و ارتباط علمی و فرهنگی شما می باشد*** راه ارتباطی شما به ما: adalat115@gmail.com