پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

این پایگاه در حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد و از طریق نشر حقایق، نقد منصفانه و تحلیل های علمی ، روحیه حسابدهى و مسئولیت پذیری را تعقیب می نماید

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

این پایگاه در حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد و از طریق نشر حقایق، نقد منصفانه و تحلیل های علمی ، روحیه حسابدهى و مسئولیت پذیری را تعقیب می نماید

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

علی(ع) فرمود:« وَ اللهِ مَا یَنْتَفِعُ‏ بِهَذَا أُمَرَاؤُکُمْ وَ إِنَّکُمْ لَتَشُقُّونَ عَلَى أَنْفُسِکُمْ فِی دُنْیَاکُمْ وَ تَشْقَوْنَ بِهِ فِی أُخْرَاکُمْ:
به خدا سوگند امیران شما از این کار (تملق و چاپلوسی) سودی نمی‌برند. شما خود را در دنیا به رنج و زحمت می‌اندازید و در آخرت به این کار، شقی و بدبخت می‌شوید». (نهج البلاغه صبحی صالح، حکمت 37)
پیامبر اکرم(ص) فرمود: َ احْثُوا فِی وُجُوهِ الْمَدَّاحِینَ التُّرَاب‏: بر روی‌ چـاپلوسان سـتایشگر خاک‌ بپاشید‌! (نهج‌ البلاغه ابن ابی الحدید ج 17 ص 45 )

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

معرفی اجمالی علما و شخصیت های دایکندی

اسلاید شو

--------------------
moisrex ------------------

اسلاید شو

معرفي سناتوران ولایت دایکندی

اسلاید شو

اسلاید شو

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی از طریق نقد منصفانه و تحلیل های علمی خود روحیه حسابدهى و شفافیت را در حکومت محلی تعقیب می نماید*** این پایگاه تا حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری درولایت دایکندی می باشد *** این پایگاه در جهت اداره سالم ومدیریت أثربخش در در ولایت دایکندی می کوشد*** با آخرین گزارشات و تحلیل های خبری ولایت دایکندی با ما باشید** منتظر تماس و ارتباط علمی و فرهنگی شما می باشیم*** راه ارتباطی ما:adalat115@gmal.com

ابزار ساخت متن های متحرک

معرفی اعضای شورای ولایتی ولایت دایکندی

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

آخرین نظرات

شکایت شهروندان دایکندی از نبود کار و شغل ، و میزان کم درآمد ها

نخبگان و محصلین ولایت دایکندی | يكشنبه, ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۲۹ ب.ظ

تعدادی از شهریان مرکز دایکندی از پائین بودن میزان عواید و وضع بد اقتصادی شان ابراز نارضایتی کرده...و تلاش چند ساله در راستایی رشد اقتصادی ناکافی می دانند

آنان می گویند از چند سال به این سو هرچه کار کردیم که وضعیت اقتصادی ما بهتر شوند برعکس روز به روز وضعیت بدترشده میرود چون زمینه کاری محدود است و مصارف بیشتر از درآمدها گردیده است.

علی خان باشنده مرکز ولایت می گوید:" طوری که من تجربه نموده ام وضعیت اقتصادی مردم ولایت دایکندی رو به رشد نه، بلکه رو به افت است چون روزمره می بینم هر فردی که از بازار کدام جنس یا مواد خوراکه می خرد به قرض می برند و مدتها میگذرد اما از دادن پیسه خبری نیست این خود نشان دهنده ضعف اقتصاد این مردم بوده ودولت هم درین مورد کدام زمینه کاری را فراهم نساخته ومردم دچار مشکل اقتصادی گردیده است ".

جان محمد دیگر باشنده مرکزولایت که مصروف نجاری است نیز ازین وضعیت ناراض بوده به رادیو دایکندی میگوید:"من مدت 8 سال می شود که نجاری میکنم در زمستان هیچ در آمد خوب ندارم چون مصرف روزمره خودم را بس نمی کند چه رسد به خانواده ام ".

امان الله که در بازار نیلی موچی گری می کند میگوید:"من از صبح تا شام کفش دوزی میکنم، زیاد که کار کنم 100افغانی، با این صد افغانی تنها نان خشک خریده می توانم اما 11عایله که دارم چه خواهد شد، روزگارم روز به روز خراب تر شده میرود".

این گفته ها در حالی صورت می گیرد که ریاست اقتصاد در مورد میزان عایدات مردم هیچ نوع پاسخ قناعت بخش در مورد میزان درامد مردم در یک دهه گذشته و تغییرات به میان آمده دراین زمینه ارایه نکرده بلکه موضوع به اداره احصاییه دایکندی محول می کند.

اما آمریت احصاییه نیز دراین مورد پاسخ درست ارایه نکرده و هیچ آماری را در اختیار خبرنگاران قرار نمی دهد.

با این وجود شیر محمد انتظار سخنگوی والی دایکندی این گفته ها را رد نموده به رادیو دایکندی میگوید:"ما نباید بگوییم که اقتصاد مردم رو به ضعف است بلکه اقتصاد مردم دایکندی رو به رشد است اما تنها چیزی که هست نیازهای ما روز به روز بیشتر میشود واقتضای این را دارد که مصرف بیشتر بکنیم".

گفتنی است که آقای انتظار برخلاف گفته های مردم، در حالی از رشد اقتصاد مردم دایکندی سخن میگوید که حکومت هیچ نوع آماری دراین زمینه نداشته یا با رسانه ها شریک نمی سازند.

گزارشگر:معصومه سیرت

  • نخبگان و محصلین ولایت دایکندی

فقر و بیکاری در ولایت دایکندی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
این پایگاه: از طریق نقد منصفانه و تحلیل های علمی، روحیه حسابدهى و شفافیت را در حکومت محلی ولایت دایکندی تعقیب می نماید*** این پایگاه: تا حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد *** این پایگاه: در جهت اداره سالم ومدیریت أثربخش در ولایت دایکندی می کوشد*** با آخرین گزارشات و تحلیل های خبری از ولایت دایکندی با ما باشید*** این پایگاه: پذیرای مقالات وتحلیل های خبری شما برای نشر در اینجا می باشد*** این پایگاه: پیشنهادات شما را در مورد عرضه خدمات بهتر خود به دیده قدر مینگرد.*** اطلاع رسانی شما، این سایت را به دیگران موجب امتنان و خرسندی است*** منتظر تماس و ارتباط علمی و فرهنگی شما می باشد*** راه ارتباطی شما به ما: adalat115@gmail.com