پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

این پایگاه در حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد و از طریق نشر حقایق، نقد منصفانه و تحلیل های علمی ، روحیه حسابدهى و مسئولیت پذیری را تعقیب می نماید

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

این پایگاه در حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد و از طریق نشر حقایق، نقد منصفانه و تحلیل های علمی ، روحیه حسابدهى و مسئولیت پذیری را تعقیب می نماید

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی

علی(ع) فرمود:« وَ اللهِ مَا یَنْتَفِعُ‏ بِهَذَا أُمَرَاؤُکُمْ وَ إِنَّکُمْ لَتَشُقُّونَ عَلَى أَنْفُسِکُمْ فِی دُنْیَاکُمْ وَ تَشْقَوْنَ بِهِ فِی أُخْرَاکُمْ:
به خدا سوگند امیران شما از این کار (تملق و چاپلوسی) سودی نمی‌برند. شما خود را در دنیا به رنج و زحمت می‌اندازید و در آخرت به این کار، شقی و بدبخت می‌شوید». (نهج البلاغه صبحی صالح، حکمت 37)
پیامبر اکرم(ص) فرمود: َ احْثُوا فِی وُجُوهِ الْمَدَّاحِینَ التُّرَاب‏: بر روی‌ چـاپلوسان سـتایشگر خاک‌ بپاشید‌! (نهج‌ البلاغه ابن ابی الحدید ج 17 ص 45 )

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

معرفی اجمالی علما و شخصیت های دایکندی

اسلاید شو

--------------------
moisrex ------------------

اسلاید شو

معرفي سناتوران ولایت دایکندی

اسلاید شو

اسلاید شو

پایگاه اطلاع رسانی ولایت دایکندی از طریق نقد منصفانه و تحلیل های علمی خود روحیه حسابدهى و شفافیت را در حکومت محلی تعقیب می نماید*** این پایگاه تا حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری درولایت دایکندی می باشد *** این پایگاه در جهت اداره سالم ومدیریت أثربخش در در ولایت دایکندی می کوشد*** با آخرین گزارشات و تحلیل های خبری ولایت دایکندی با ما باشید** منتظر تماس و ارتباط علمی و فرهنگی شما می باشیم*** راه ارتباطی ما:adalat115@gmal.com

ابزار ساخت متن های متحرک

معرفی اعضای شورای ولایتی ولایت دایکندی

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

اسلاید شو

آخرین نظرات

حکمرانی زنان در ولایت دایکندی

نخبگان و محصلین ولایت دایکندی | سه شنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۵، ۰۹:۵۰ ق.ظ

اکثریت زنان در ولایت دایکندی در بست های آمریت مصروف وظیفه است ...

 


با آنکه زنان در تاریخ 250 ساله افغانستان چندان جایگاهی درعرصه سیاسی و اجتماعی نداشته اند با آنهم در یک دهه گذشته با وجودی خشوت ها ومشکلات، تعدادی از فعالین حقوق زن توانسته با اراده قوی در بیرون از خانه به کارهای دولتی رو آورد و دست به فعالیت های اجتماعی سیاسی بزند.

دایکندی هم از جمله ولایت های امنی است که زمینهء خوبی برای رشد فعالیت های زنان در یک دهه گذشته بوده و آنان توانسته اند به پست های بلند دولتی دست یابد.

ذکیه رضای رئیس امور زنان دایکندی میگوید مهم ترین بستها درین ولایت در اختیار زنان است. و «حضور زنان در ادارات دولتی نسبت به چند سال پیش بیشتر گردیده است اما با آن هم قناعت ما حاصل نشده است».

وی افزود :"ما در حالت بسیار خوب استیم چون اکثریت زنان در ولایت دایکندی در بست های آمریت مصروف وظیفه است .

درهمین حال تعداد از فعالین مدنی و حقوق زن نیز از افزایش استخدام خانم ها در ادرات دولتی خوشبین به نطر میرسد.

عاقله نوروزی یک فعال مدنی میگوید :"حضور خانم ها نسبت به گذشته خوب تر شده وخانم ها می تواند به راحتی از حقوق شان دفاع کند".

لطیفه جوادی یک تن دیگر از فعالین حقوق زن از افزایش خانم ها در ادارات دولتی یاد نموده میگوید:« گرچند خانم ها در ادارت دولتی از نظر کمی به اساس لیاقت که داشته زیاد شده اما از نظر کیفی قانع کننده نیست" .

در همین حال لیلا حسینی مسئول شبکه موسیسه (نهاد برابری صلح ودیموکراسی) در دایکندی از وجود مشکلات فراروی زنان دایکندی خبرداده گفت :"زنان درین اواخر فعالیت شان در ادارات دولتی وغیر دولتی زیاد شده اما مشکل موجود فراروی جوانان ما این است که اشتغال زایی کم و تحصیل کرده زیاد میباشد.

گفتنی است که ریس امور زنان در حالی از مهمترین بست های دولتی دراختیار زنان دایکندی خبر میدهد که تاکنون این بانوان در بعد رشد زنان و کاهش خشونت ها هیچ گونه کاری عملی وچشم گیر انجام نداده است.

گزارشگر: معصومه سیرت  • نخبگان و محصلین ولایت دایکندی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
این پایگاه: از طریق نقد منصفانه و تحلیل های علمی، روحیه حسابدهى و شفافیت را در حکومت محلی ولایت دایکندی تعقیب می نماید*** این پایگاه: تا حد توان انعکاس دهنده نابسامانیهای سیاسی و اداری در ولایت دایکندی می باشد *** این پایگاه: در جهت اداره سالم ومدیریت أثربخش در ولایت دایکندی می کوشد*** با آخرین گزارشات و تحلیل های خبری از ولایت دایکندی با ما باشید*** این پایگاه: پذیرای مقالات وتحلیل های خبری شما برای نشر در اینجا می باشد*** این پایگاه: پیشنهادات شما را در مورد عرضه خدمات بهتر خود به دیده قدر مینگرد.*** اطلاع رسانی شما، این سایت را به دیگران موجب امتنان و خرسندی است*** منتظر تماس و ارتباط علمی و فرهنگی شما می باشد*** راه ارتباطی شما به ما: adalat115@gmail.com